Šana tova, dobrý rok, jsou slova pozdravu k novému roku. Je to přání, které obvykle slýcháme spolu se zvukem šofaru při prvním svátku židovského kalendáře – Roš ha-šana. Je to také název knihy, na které naše agentura může předvést veškeré své superchopnosti.

Kniha s příběhem

Ano, tato kniha má svůj osobitý příběh. Špatně, bude mít osobitý oříběh, protože v době psaní tohoto blogu se připravuje pro tisk. Mladá autorka Ráchel Polohová se rozhodla po letech studia, hraní a ježdění po Izraeli, vydat zpěvníček písní k typickým židovským svátkům. Původně měl vzniknout černobílý sešitek, ale věděli jsme, že kniha si zaslouží mnohem víc.

Obal prodává, ale také posiluje použití

Obal, vnitřek, klopy… všechno prošlo totální revizí a změnou. Na grafiku si sedla naše grafička a ilustrátorka Klárka. Ze symbolů svátků vyrobila symboly svátků, černou barvu nahradila sváteční zlatou a modrou a místo podélné A4 použila „čtvercák“ 21x21cm. A kniha se začala rodit. V této úpravě se jedná o designovou knihu, která bude dobře sloužit, bude se dobře číst, vleze se do každé poličky a tašky, ale bude třeba vidět na pultech knihkupectví. Zlatá barva na Izraelské modré má i svůj historický význam a podtext. Opravdu není lepší kombinace. Vyjímá se to i na webovkách s eshopem www.sanatova.cz.

Zpěvník?

Ano, budete držet zpěvník. Ale co tomu dát ještě vyšší smysl? Svátky totiž dohromady tvoří kalendář. Takže je to průvodce židovským rokem svátků! A máme to!

Kdo to zaplatí?

Kdo a jak to zaplatí? Co spojit marketing s touto nudnou částí projektu a zároveň si otestovat, jestli o tuto knihu lidé fakt stojí? Jedním znejlepších nástrojů jsou sbírkové servery. Sama Ráchel přišla s nápadem, že využijeme Donio a stalo se. Musel vytrpět natášení videa, střih a potom to šíření a propagaci… a mluvilo se o tom a mluvilo, až si nás dokonce všimnul Český rozhlas. Ale vybralo se více, než samotná cílová částka a to je důležité.

Pokud všechno půjde po másle, jako teď, kniha se objeví na vánočním knižním trhu a už teď se můžete na ní těšit 🙂

Tags:

Comments are closed