Nultý ročník streetballového turnaje s názvem „Basket v ulicích“ je součástí projektu Ostrava-Evropské město sportu. Jeho cílem je podporovat aktivní trávení volného času dětí našeho města, nejlépe s návaznosti na místní školy. Streetball byl zvolen jako jeden z nejdostupnějších sportů, přijímaných širokou veřejností, s rostoucí popularitou zejména mezi žáky. Navzdory vynikajícím ostravským basketbalovým hráčům v našem městě chybí podobné sportovní klání pro neregistrované hráče školního věku. Zároveň je tady možnost po sobě zanechat jakousi stopu a díky partnerům na hostující škole například opravit hřiště.

Duchovní rodiče myšlenky jsou Aleš Juchelka, Šárka Mokrá a několik dalších sportovních nadšenců a pracovníků s mladými. Díky organizaci klubem Basket Ostrava je možné letos realizovat pilotní turnaj.

Naše agentura se podílí na organizace, přípravách. Mimo jiné zabezpečuje chod webových stránek www.basketvulicich.cz a stránky na Facebooku. Samozřejmostí je grafika, design a samotná propagace akce.

Kdo může hrát?

Je otevřený široké veřejnosti, prioritně myslíme na kluky a holky ve věku od 13 let. Kromě sportovního klání čeká na studenty také doprovodný program, chybět nebude ani občerstvení a samozřejmě hodnotné ceny pro vítězná družstva.

Kde a kdy?

Turnaj se odehraje dne 14.6.2014

  • za hezkého počasí na hřišti ZŠ Ostrčilova v Ostravě,
  • za nepříznivého počasí ve Středisku volného času, Ostrčilova 19.

Comments are closed